user-controlpanel

reviewers-controlpanel

شمارش معکوس تا برگزاری همایش
برگزاری همایش به پایان رسیده است.
پوستر همایش
کارگاه های آموزشی

پیام رئیس همایش : ایمان زکوی
1396/05/18
  • تربیت بدنی و علوم ورزشی  از جهات مختلف با علوم پایه و علوم تندرستی پیوند یافته، اثر و نقش آن در  توانبخشی و بهسازی جسمی و روانی افراد جامعه غیر قابل انکار است و در نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاه و منزلت ویژه ای برخوردار میباشد. دامنه فعالیت و کارآئی تربیت بدنی و علوم ورزشی در امر آموزش و پرورش و بهداشت فردی و اجتماعی بسیار وسیع و گسترده است به طوری که تمام گروههای سنی را در بر میگیرد. علاوه بر این ترتیب بدنی و ورزش بعنوان یک عامل پیشگیرنده از بروز برخی از ناراحتی ها و عوارض جسمی و روحی نیز مورد توجه بوده و ثابت شده است که از پیشروی پاره ای از بیماری ها مانند امراض قند و نارسائی های قلبی – عروقی و ... جلوگیری بعمل می آورد.

    با توجه به  جایگاه  دستاوردهای  نوین در حوزه  ورزش  از  یک سو و لزوم ارتقاء سطح  سلامت از طریق تغییر در سبک  زندگی،  به نظر می رسد این دستاورد ها  بتواند  تاثیر چشمگیری در توسعه عملکرد ورزشی و سلامت اقشار مختلف جامعه داشته باشد، همچنین موجب پیشبرد  مرز های دانش در حیطه تربیت بدنی و علوم ورزشی در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. 

    در همین راستا؛ دانشگاه علوم پزشکی آبادان و مرکز آموزش تخصصی ورزش و هنر بیدار دل ایران مفتخر به برگزاری "اولین همایش ملی دستاوردهای علوم ورزشی و سلامت" با هدف گردهم آوردن اعضای علمی و اجرایی خانواده ورزش، جهت هم اندیشی، تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه ­ای و کاربردی، حرکت در راستای تأمین نیازهای جامعه، توانمندسازی در مسیر تدبیر و امید، توسعه ملی می ­باشد. حضور دانشمندان و پژوهشگران برجسته از سرتاسر ایران، فرصت مغتنمی جهت ارتقاء سطح علمی و کاربردی بومی، منطقه‌ای و کشوری در حوزه علوم ورزشی و رشته­ های وابسته را فراهم می ­آورد. هم­ چنین، پیش­ بینی نشست­ های جانبی در قالب کارگاه ­های علمی_تخصصی، کرسی‌های نظریه‌پردازی و موضوعات خاص صنفی، چالش­ ها و چشم ­اندازهای علوم ورزشی را به ویژه برای پژوهشگران جوان و تصمیم‌سازان کشور ترسیم خواهد کرد. از  اهداف  دیگر  همایش شناسایی نقاط  قوت و ضعف و استراتژی های راهبردی در ورزش حرفه ای و رشد ابعاد تندرستی افراد جامعه می باشد. همچنین  دستیابی  به  زبان  مشترک  از  حرکت  و  نقش آن در سلامت عمومی، آگاهی بخش از  تازه ترین تحقیقات در حوزه های مختلف علوم  ورزشی  و  جهت گیری آتی پژوهش های این حوزه از سایر اهداف این همایش می باشد.  از دیگر  اهداف همایش می توان  به  توسعه شبکه ارتباطی بین محققین حوزه های  مختلف علوم ورزشی اشاره کرد. امید است با حضور اندیشمندان، متخصصان ورزشی، استادان بزرگوار و دانشجویان عزیز، این ماموریت در اعتبار و منافع ملی و منطقه‌ای نمودار شود. بدون تردید، حضور اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان در این همایش، تاثیر زیادی در رشد و ارتقا علوم ورزشی در بین خانواده بزرگ تربیت بدنی و علوم ورزشی کشور عزیزمان خواهد داشت.